Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení Vášho prehliadača.

Odmietnuť všetko môžete tu.

       

E-ky Evah Pirazzi Gold 27

Túto značku strún určite nemusíme predstavovať huslistom. Pred rokom a pol bola zelená veľmi populárna farba medzi najpoužívanejšími strunami u hudobníkov prakticky na celom svete. Vzali sme si na mušku E-struny, ktoré z pravidla majú vždy nejaké "muchy".  Test používania bol cca 3 týždne, tvrdá koncertná prevádzka, v rozličných teplotných a vlhkostných podmienkach (koncerty - koncertá sála, kostoly, cvičenie doma, či open air koncert). K čomu sme dospeli?

Z hľadiska zvuku: podľa našeho názoru tieto E-ky jednoznačne patria do zvukovej škály tzv. "sólových"strún -prierazný, jasný zvuk, farebne ladený skôr nie veľmi sopránovo, ale s veľkým "volume".

8 bodov z 10

Z hľadiska udržania kvality zvuku počas používania: počas celej dľžky testu nejavila struna po zvukovej stránke opotrebenie, aj keď vizuálne bolo vidno opotrebenie zlatej vrstvy tak cca po dvoch týždňoch.

9 z 10

Z hľadiska pocitu pri hraní. vyniukajúci pocit kvôli hrúbke struny. Ako jeden z mála výrobcov ponúka dve hrúbky -   26 a 27, čo je rarita, ale veLká výhoda. My sme veľmi ocenili pocit hrubšej struny pod prstami.

10 z 10

Náchylnosť k pazvukom pri rýchlom prechádzaní medzi strunami: v tomto crash teste obstála veľmi dobre struna, občas tón zlyhal, ale nebolo to pravidlom.

7 z 10

Pomer cena a kvalita: nepatria k najlacnejším , ani k najdrahším. To čo struna ponúkne a čo stojí je v dokonalej harmónii.7 z 10

Resumé: splnila pozitívne vo všetkých ohľadoch naše kritériá. Jednoznačne patrí k vynikajúcim strunám. VRELO DOPORUčUJEME, VYSKÚšAJTE. Jedine u nás v našom Dis.shope www.strunyonline.eu

link: http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/1-1-Struny-Strings/19-4-KUSOVY-PREDAJ-Piece/5/137-Pirastro-Evah-Pirazzi-E-husle-Gold


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

antialergické materiály pre hudobníkov - kolofónie, podbradníky.........

Zaujímavý článok pre inštrumentalistov trpiacich alergickými reakciami. Neprehliadnite už skoro po sviatkoch!

Takže sme sa po dlhšej dobe dostali k napísaniu článku o antialergických doplnkoch pre hudobníkov. Alergia je žiaľ fenomén mnohým známy  a na šťastie sú známe aj príčiny vzniku mnohých alergií. Žiaľ antialergické produkty pre hudobníkov zatiaľ svetoví výrobcovia obchádzajú napriek svetlým výnimkám. Jedná sa o materiály, ktoré svojími charakteristikami nevyvolávajú alergické reakcie (kašeľ, dusenie, vyrážky na pokožke a pod.). Samozrejme sú tieto pomôcky vhodné aj pre hudobníkov, ktorí nie sú alergici.

KOLOFÓNIE - sú jedným z mála dostupných antialergických produktov pre udobníkov. Pri alergiách obzvlášť doporučujeme dbanie na  kvalitu kolofónií, ktorú by mal bezrppoblémov predajca, či distribútor zaručiť.  Ako princíp, kolofónie prášia, lebo vytvárajú jemný povlak na strunách, ktorý podporuje jednoduchšiu a lepšiu prilnavosť sláčika na struny. Na druhej strane sa dá s istotou povedať, že prestárnuté kolofónie prášia priveľa a na druhej strane prilnavosti sláčika nepomáhajú. Vedľajší produkt prach, ktorý sa týmto vytvára obzvlášť huslisti a violisti vdychujú nakoľko majú nástroj blízko nosa a úst. Za bežných okolností hudobníci nemajú problém s týmto  X-faktorom, al nájdu sa aj takí, ktorí s tým zápasia častokrát nevedomky. Pokiaľ neviete o sebe, že ste astmatik, či alergik, ale máte problémy s dýchaním počas hrania na nástroji doporučujeme Vám dať viac pozornosti tématike kolofónií. Najznámejšia anti-alergická kolofónia je Larsen http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/2-1-Doplnky-Accessories/6-2-Kolofonie-Colophonium/5/831-Larsen-antialergicka-husle , prípadne http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/2-1-Doplnky-Accessories/6-2-Kolofonie-Colophonium/5/846-Larsen-antialergicka-cello. Výrobca si dal záležať na kompozícii a kvalite živíc, aby prach z nich nespôsoboval nežiadúce alergické rekcie u hráčov na hudobné nástroje. Recept samozrejme výrobca nezverejnil, takže ani my nedisponujeme touto info. Tak isto vsadil na antialergické pomôcky pri niektorých modeloch aj nemecký výrobca Wittner, ktorý vyrába karbónové podbradníky. Mali sme dlhší čas podobné pomôcky na vyskúšanie. Jednoznačne potrvdzujeme fakt, že počas užívania týchto podbradníkov podbradník aj pri potení neiritoval pokožku (žiadne červené fľaky, či zapálené miesta). Je vynikajúce, že karbónové podbradníky sa ľahko čistia a materiál je prirodzene bezpórový a tým prach a pot nemôže vsikanuť do podbradníku. Preto sa karbónové podbradníky udržujú v ideálnom stave hygieny. Vieme, že mnohí huslisti a violisti majú tento problém, ale žiaľ mnohí ho podceňujú. Medzi najpožívanejšie modely patria http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/2-1-Doplnky-Accessories/324-4-karbonove. Vrelo doporučujeme.

Neváhajte a investujte do svojho zdravia, je to najlepšia investícia z hľadiska návratnosti financií a Vašej budúcnosti a predídeniu mnohých zdravotných nežiadúcich problémov. V prípade dotazov sa s dôverou obráťte na nás. Dúfame, že v budúcnosti sa objavia aj ďalšie antialergické produkty od výrobcov, ktoré Vám budeme môcť prezentovať a ponúkať v našom DIS-SHOPE  www.StrunyOnline.eu


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Fantastické extravagantné husľové púzdro GL Luxury Class

Violin case GL made in Taiwan.

Dnes si predstavíme produkt s veľkým "P", ktorý patrí k absolútnej kvalitatívnej špičke výrobcov púzdier "violn cases" na svete. Jedná sa o model GL Luxury class vo vyhotovení interiér a exeriér z pravej masívnej talianskej kože.

Exterér púzdra: je z najkvalitnejšej kože, ktorá sa používa aj pri výrobe napr. drahého koženného nábytku, alebo aj luxusného oblečenia. Je to masívna talianska koža, ktorú predpokladám nie je nutné popisovať. Iba toľko , že púzdro je full "odeté" v talianskej koži a tým dáva veĺmi pôsobivú a závideniahodnú estetiku celému produktu. Toto púzdro asi neprehliadnete v meste, či v dopravnom prostiedku, ak ho niekto bude mať. Forma dizajnu je jednoduchá obdľžniková, možno čiastočne predľžená o pár cm, ale pomerne úzka s porovnaním s BAM púzdrami, či Negi, alebo Musafia.  Estetika dizajnu je velmi osobitá, nezameniteľná a doslovne krásna. Evidentne si dizajnéri GL dali tú námahu, aby vytvorili na trhu produkt s nezvyčajným esteticky vysoko zhodnoteným dizajnom.

Ako všetky produkty tejto kategórie, aj toto púzdro má zvonka viaceré praktické aj bezpečnostné prvky, ktoré poznáme aj z iných produktov, ale tu je to všetko v koži. Možno za spomenutie stojí, že púzdro nemá bežný typ zámku, ale funkčnosťou ani bezpečnosťou púzdro neutrpelo. Môj predpoklad je, že dôvod nepoužitia typického zámku bola váha a problémy obzvlášť v zimných mesiacoch s klasickými zámkami.

Tento model sa vyrába v rozličných farebných aj látkových prevedeniach, čo sa odzrkadlí najviac na váhe púzdra a samozrejme aj na cene.

Interiér:

Je klasický, žiadna šialená extravagancia, je veĺmi účelný, na vysokej úrovni ručne, esteticky spracovaný a navrhnutý.  Za nie bežnú drobnosť považujeme airbagy nielen pre nástroj, ale v tomto prípade aj pre sláčiky (toto som ešte nevidel u žiadnych púzdier). Nástroj je vynikajúco ukotvený v mäkkom, ale pevnom objatí airbagov a koženných pútiek so suchým zipsom kvôli jednoduchej manipulácii. Všade je prítomá či funkčná , alebo estetická prítpmnpsť talianskej kože aj v kombinácii s textilom.

Bežná prevádzka s týmto púzdrom:

Je ťažko niečo vytknúť tomuto produktu. Estetika je výnimočná stránka tohoto produktu, ale čo praktičnosť? Zamerali sme sa na to čo tvrdí výrobca, čo je výnimočné na tomto produkte a to špeciálny drevený skelet spolu s masívnou kožou, ktorý vytvára efekt vynikajúcej teplotnej a vlhkostnej izolácie. Nuž sú Vianočné trhy a preto sme vyšli naschvál na prechádzky v zime, aby sme vyskúšali to , čo je "naj" na tomto púzdre. Po zistených meraniach vlhkomermi a teplomermi je viac ako zjavné, že tento produkt je výnimočný. Do polhodiny prechádzky v zime vonkajšia teplota cca 1 až -3C klesla teplota vo vnútri púzdra o 1stupeň Celzia (zo 20C na 19C), čo je úžasný fakt a vlhkosť o minimum (z 56 na 51%vlhkosti). Ani Bam púzro, ktrorého výrobca tvrdí, že sendvič plastov s karbónom vytvára izoláciu 1/2 metrovej tehlovej steny je skôr teoretické zbožné  želanie výrobcu než skutočnosť. Nástroje v Bam púzdrach trpia výkyvmi teploty a aj vlhka, čo pre hlavne staršie nástroje je "boj o život" (toto je skutočnosť nami overená aj mnohými našimi zákazníkmi počas bežnej prevádzky).  Nuž GL Luxury Class je zjavne nielen marketingovým estetický trhákom, ale aj obohatený skurtočnými vlastnosťami, ktoré ocania hlavne profesionálni hudobníci vlastniaci drahé nástroje.

Jediná vada "krásy" je váha púzdra, cca 4kg plus nástroj a drobnosti, čo je dosť na veľké prechádzky. Predpokladám, že dámska populácia inštrumentalistov ohrnie nos nad týmto skvostom kvôli váhe. A naopak predpokladám, že mužov neodradí.

Vrelo doporučujeme, je to dizajnérsky, spracovaním a funkčnosťou jedinečný a po mnohých neoceniteĺných stránkach výnimočný "kúsok", ktorý Vám bude slúžiť ak si ho u nás kúpite v DIS-shope www.strunyonline.eu za jedinečnú cenu  veľa rokov a dovolím si tvrdiť až desaťročí.

Jedine u nás a za výnimočné ceny v DIS-shope www.strnyonline.eu

http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/5-1-Puzdra-Case/277-2-GL-Taiwan/5/1459-GL-luxury-class-prava-koza

Najbližší Crash test-pod lupou absolútna novinka

Pod lupou absolútna novinka - karbónová E-ka Kaplan Gold (neprehliadnite o týždeň).

Po dlhsej odmlke sa dostavame k novinke medzi strunami, a to

D'Addario Kaplan Golden Spirale Solo Violin E

Zatial ako jediny na svete tento vyrobca zacal vyrabat struny aj s pouzitim karbonu.
Strunu sme mali v koncertnej prevadzke cca 3 tyzdne. Hned na uvod, nerozumieme jednej disproporcii, v nazve ma struna slovo Gold, ale vizualne nie je vidno nic co by zlato, ci farbu zlata pripominalo. Netusime, ci sa jedna skor o marketingovy tah zo strany vyrobcu, alebo je primes zlata v kompozicii materialov, ktore pouzil vyrobca Kaplan,alebo iny skryty vyznam.
Farebnost: velmi pekny, syty zvuk skor farebne ladeny k crevovym strunam - body 9.
Spolahlivost a reakcia na nahle prechody medzi strunami: vyborna, prakticky bez pazvukov (splnila ocakavania, tak ako je zname o E-kach od Kaplan)- body 9.
Fyzicke parametre: nepohodlna pod prstami, velmi tenka - body 5 ( individualny pocit pri hrani).
Kvalita prevedenia a odolnost: vynikajuce prevedenie ukonceni a aj celej struny. Kvalita zvuku cca po dvoch, alebo dvoch a pol tyzdna  znatelne klesala - body 7.
Odolnost na roztrhnutie: pocas testu a pri hrani preukazala znacnu odolnost na mechanicke poskodenie pri pizzikatach, alebo nechcene zachytenie zabkou slacika - body 9.
Resume:
Po troch tyzdnoch skusania tejto struny musime povedat, ze sa jedna o kvalitny produkt od Kaplan USA. Rozhodne doporucujeme v kombinacii s crevovymi strunami kvoli farebnosti. Vynikajuca struna, ktorej mozeme vytknut jedine pocit pri hrani, nakolko sa nam struna javila prilis tenka ( podotykame, sa jedna o individualny pocit). Dávame tejto strune zn.Kaplan7,5bodu z 10 kvôli variabilite použitia s viacerými druhmi strún (ideál je kombinácia s črevami - Oliv,Pirastro. Passione...)  a taktiez kvoli pocitu pod prstami (nam viac vyhovuje hrubsia E-ka). Aj kvôli výhradám vrelo doporucujeme, vynikajuca struna. Jedine u nás v našom Dis.shope www.strunyonline.eu
link: http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/1-1-Struny-Strings/74-4-KUSOVY-PREDAJ-Piece/5/1931-D-Addario-Kaplan-Golden-Spirale-Solo-Violin-E


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Recenzia Negri-svetový výrobca púzdier pre sláčikové nástroje

Negri recenzia.

 

Negri je jedným z najvýznamnejších svetových výrobcov púzdier pre sláčikové strunové nástroje. Určite mnohí poznáte tohoto argentínskeho výrobcu, či už podľa mena, alebo ste videli naživo púzdro tohoto výrobcu. k nám sa dostal jeden kúsok, model Milano v koži, s drevenými a kovovými  doplnkami.

Exteriér:

Na prý pohľad Vám udrie do oka zaujímavá štruktúra materiálu z hľadiska estetiky a samozrejme dotykom je možné oceniť jej kvalitu a pevnosť. Čo je zaujímavé a poteší, že konečne sa nájde výrobca, ktorý myslí aj na to, že  vonkajšia kapsa na noty (ktorá je pomerne objemná po celej dľžke púzdra) je ušitá  s rezervou, t.j. môžete naložiť pomerne veľa nôt kvôli vôli šitia a zipsu-super. Ďalší moment, ktorý utkvie pri prvom pohlade sú kvalitné zámky a pánty, je vidno, že na tomto sa nešetrilo, čo považujeme z hľadiska dlhodobého používania a bezpečnosti nosenia nástroja za veľké plus-super. Samozrejme na všetkých kovových častiach je logo Negri, čo ešte viac zvýrazní De Lux kategóriu tohoto púzdra.

Interiér:

Vystlaný jemnou kožou v krásnych farebných kombináciách. Oči pohladia praktické, ale aj esteticky veľmi vydarené úchytky z kovu, alebo dreva na odkrývanie odkladacích priestorov-Whow.  Samozrejme čalúnenie sa nezaobíde bez suspenzných vankúšov na ktorých leží nástroj-pokladáme za štandard v tejto kategórii. Interiéru dominuje logo Negri v kovovom prevedení, veľmi pekné. Samozrejme uchytenie 4x sláčik,hygrometer, tuba na struny, ktorej štuplíky sa ťažko vyberali, čo považujeme za nepraktické-mínus. Najväčšie plus, až 3x odkladacie priestory na všetky pakšamenty, ktoré hudobníci normálne majú pohádzané v jednom odkladacom priestore a preto v momente potreby  musia márniť čas prehrabávaním , čo v tomto púzdre neprichádza do úvahy.

Najdôležitejšie komponenty, ako zipsy a zámky javili robustnosť a odolnosť na mechanické, ako všetcia vieme často krát nešetrné zaobchádzanie.

Váha: 2,85kg-super hlavne z hladiska použitých materiálov,drevená štruktúra,koža, kovové doplnky a látka.

Resumé:  Husľové púzdro zn.Negri model Milano nás zaujalo pozitívne po všetkých stránkach, kde funkčnosť ide ruka v rukáve s krásnou estetikou a zriedkavou úrovňou spracovania použitých špičkových materiálov,ktoré sľubujú svojim majiteľom dlhoročné bezproblémové používanie. Naše hodnotenie: 9,5 z 10

Vrelo doporučujeme. Jedine u nás v nšom Dis.shope www.strunyonline.eu

link: http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/5-1-Puzdra-Case/170-2-Negri


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

CodaBow USA
Kto nepozná svetovú značku karbónových sláčikov CodaBow,
priznajte sa.
Tieto sláčiky prebehli približne 20-ročným vývojom. S myšlienkou
vyrobiť sláčik z karbónu sa už viacero desaťročí zaoberá
mnoho vynikajúcich svetových výrobcov. Jedným z nich je aj
CodaBow USA.
V krátkosti o výrobe:
Táto myšlienka až k realizácii dozrela po mnohých rokoch
experimentovania. Dôvodom je všeobecne známa skutočnosť, za
posledné desaťročia narastajú problémy s kvalitným fernambukom,ktoré v poslednom období prerástli až k absolútnemu zákazu (embargu) ťažby tohoto vzácneho dreva z Brazílie. Pri výrobe sa používajú buď 100% čisté karbónové vlákna (farba zlato-hnedá, alebo tmavá až čierna s typickou štruktúrou karbónu), alebo kombinácia so skleneným vláknom (farba čierna do modra,bez štruktúry). Za najkvalitnejšie produkty sa považujú z 100% karbónu. Samozrejme komponenty, ako žabka je tradične buď z ebenu, korytnačej kosti, býčej kosti v kombinácii so striebrom, či zlatom, alebo niklu. Tak ako u fernambukových sláčikov, striebro, alebo zlato určujú úroveň kvality sláčika, t.j. v zlate je tá najvyššia. Šróby a ostatné kovy sa používajú taktiež z ušlachtilých materiálov korešpondujúce s kovom použitým v žabke ( zlato-zlato, striebro-stiebro). Ukončenie špičky môže byť buď strieborná
platnička, syntetická, či platnička zo slonoviny. Váha je málo variabilná, nakoľko množstvá materiálu určuje počítač.
Fámy:
Fámy tvrdia, že karbónové sláčiky nie sú kvalitné, zle sa s nimi hrá, zle prenášajú vibrácie, nekvalitne s nimi znejú strunové nástroje, atď. Taktež fámy tvrdia, že tieto sláčiky postrádajú punc originality každého sláčika, nakoľko sa pri ich výrobe nepoužíva ručná práca. Skúsime a uvidíme, čítajte ďalej.
Tak a teraz prejdime od fám k realite:
Je pravdou, že pomery a množstvá materiálu určuje počítač, ale to čo vzíde z matrice, t.j. odliatok z nádoby, ktorá má tvar
sláčika sa dá prirovnať hrubému tvaru pripomínajúci sláčik len dľžkou. Po tejto výrobnej fáze nastúpi niekoľkotýždňová
manuálna práca sláčikára a od nej závisí, či sláčik bude vhodný na hranie a aké vlastnosti bude mať. Môžeme potvrdiť po
vyskúšaní mnohých sláčikov z karbónu, že každý sláčik je vlastnosťami iný. Tento fakt logicky vyvracia tvrdenie, že výrobný
proces karbónových sláčikov určuje len počítač. Realita je opak,jedná sa taktiež o ručnú prácu, ktorá je veľmi dôležitá,
ako aj pri fernambukových sláčikov.
Prečo práve CodaBow USA?
Na svete je málo značiek, ktoré sa môžu pochváliť takou históriou vývoja týchto sláčikov. Dá sa povedať, že výroba
CodaBow prešla už niekoľkými generáciami. Ďalší aspekt je všeobecná známosť týchto produktov medzi hudobníkmi hlavne v
zahraničí. A v neposlednom rade dôvodom je aj pomer cena a kvalita, ktoré tieto produkty zaručujú, inými slovami investíciu.
Bežná koncertná, či skúšobná prevádzka: CodaBow model Joule a Diamond edition.
Už z bežného pohľadu je každému jasné, že sa nejedná o typický sláčik. Vzhľad sláčikov od tohoto výrobcu doslova
provokuje k skúšaniu. CodaBow má svoj vlastný dizajn inšpirovaný klasickými tvarmi, ale taktiež vyrába aj modely sláčikov s
futuristickým dizajnom. Kvalita práce je absolútne špičková. Krásne vymodelovaná a opracovaná špička, skôr do modelu Tourt,
guľatý prút prechádzajúci do hrán, ako je zvykom u špičkových sláčikárov. Krásna žabka eben-zlato bez problémov sedí na
svojom mieste, s ľahkým chodom pozdľž otvoru v prúte. Krásny šrób uzatvára výborný estetický dojem a funkčnosťou (ľahkosť
manipulácie) nezaostáva za žabkou. Po bežnom trápení sa s novým vlásím a viackrát použitím  kolofónie začíname postupne vnímať kvality a nedostatky sláčika. Musíme zdôrazniť čo sa nám potvrdilo. že Diamond ed. má krásny ušlachtilý tón, ale na
každom nástroji znie tento sláčik inak. Karbón vo všeobecnosti prenáša skôr vrchné alikvoty, než spodné, dokonca lepšie než
fernambukový sláčik, čo potvrdili merania prístrojmi. Zo spodných nepridá, ale ani neuberie, čo nástroj má tomu pomôže vyniknúť. Z hľadiska reakcií je sláčik fantastický, porovnávali sme ho s vynikajúcimi fernambukovými sláčikmi starej francúzskej školy. Dokonca v slobode a neutralite reakcií našich francúzov predčil (čo nás prekvapiloSurprised). Istota a neutralita pri obtiažnych smykových kombináciách bola príkladná,super. Po týždni používania sme pochopili jednu skutočnosť, že to čo tvrdia fámy je jedna vec, ale so skutočnosťou to nemá už v súčasnej dobe nič spoločné. Jedine, čo sa dá považovať za negatívum, je farebnosť zvuku.
Nedá sa povedať, že je horšia, len je viac sopránová. V tomto momente určuje záujem o sláčik vkus a predstava tónu u každého huslistu.
Resumé:
Pri pomere ceny a kvality akú tieto sláčiky z karbónu ponúkajú nemajú v radoch fernambukových sláčikov žiadnu konkurenciu. Inak povedané, za cenu karbónového sláčika v tej špičkovej kvalite nekúpite taký istý kvalitný sláčik drevený, žiaľ. Táto
skutočnosť je daná tým, čo sme na začiatku tejto recenzie spomenuli. Samozrejme karbónové sláčiky sa vyrábajú nielen pre
profesionálov, ale aj pre študentov, žiakov, t.j.v rôznych kvalitatívnych prevedeniach.
Vrelo Vám doporučujeme tento produkt. Bodovanie 9.2 z 10. CodaBow Diamond ed, alebo Joule sú vynikajúce sláčiky. Jedine u
nás v Dis-shope/www.strunyonline.eu. Tešíme sa na Vašu návštevu.
Hudobníci-Hudobníkom.
http://www.strunyonline.eu/strings/eshop/4-1-Slaciky-Bows/156-4-Coda-Bow-USA/5/619-Coda-Bow-violin-Diamond-Collection-GX


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nový test NEGRI luxury husľové púzdro LORD

Sĺúbený test púdra z dielne svetového výrobcu NEGRI Argentina a to model LORD.

Výrobky NEGRi ARGENTINA sa tešia veľkej popularite po celom svete. Na SLovenksu je vďaka obchodu DIS-SHOP www.StruyOnline.eu už veľa spokojných zákazníkov v radoch profesionálov a taktiež aj študentov, či amatérov. Púzdro sme dostali na vyskúšanie od významnej distribučnej siete z Nemecka. Trvanie testu bolo pomerne dlhý čas a to 4 mesiace. Test bol zameraný na viaceré oblasti, praktičnosť púzdra, úložné priestory, trvanlivosť komponentov púzdra.

Samotný test: koncertná prevádzka, skúšky v orchestri, prenosy po letiskách a autobusoch, prípadne iných dopravných prostriedkoch.

Trvanie testu:  4 mesiace, koniec zimy a začiatok jari.

Popis:

1/Konštrukcia: masívne mahagónové drevo spracované a vytvarované do potrebných tvarov

2/Exteriér: Látky - veĺmi kvalitný poťah so špeciálnej nepremokavej látky s vysokým stupňom ochrany pred mechanickým poškodením

Kovové komponenty-uzamykacie časti z kvalitnej ocele made in Germany s logom NEGRI v čiernom vyhotovení

Popruhy: spevnené a polstrované s oceľovými skobami

Zipsy: masívne a dodolné proti mechanickému poškodeniu pri nežiadúcej manipulácii

Rukoveť:oceľ s masívnym polstrovaním potiahnutá hrubou kožou

3/Interiér: Látky: komplet potiahnutý špeciálne upravenou talianskou kožou v rozličných farebných kombináciách

Úchýtky: drevené - mahagón (odkladacie časti)

umelohmotné (uchytenie sláčikov)

Priebeh testu: Prakticky hneď po preložení nástroja z karbónového púzdra do púzdra Negri sme konštatovali nárast hmotnosti, ktorý je síce citeľný, ale nejedná a o katastrofu. Pre kolegov hudobníkov praktizujúcich nosenie na chrbte môžeme skonštatovať, že popruhy na chrbát sú kvalitné vytvárajúce vysoký komfort pri nosení tohoto púzdra. Praktičnoť úložných pristorov je veľká, typická pre tento vysoký level kvality v akom sa tieto púzdra nachádzajú. Uloženie nôt bez problémov typ A4 a ak máte veľkosť A3 tak po minimálnej manipulácii sa aj tento formát dá uložiť. Ďalšie odkladacie priestory sú praktické a každý ich môže využiť podľa potreby a chuti. Za zmienku stojí spomenúť úchytky odkladacích priestorov, sú masívne, pôsobia esteticky s celým interiérom púzdra a praktické z hľadiska uchytenia. Interiér potiahnutý natural kožou nejavil žiadne známky opotrebovania za celý čas testu a veľmi dobre sa čisitli od prípadných nečistôt. Taktiež musíme spomenúť nevšednú estetičnosť skombinovania kože a dreva mahagónu, ktorá v púzdre veľmi dobre vyniká. Polstrovanie v interiéry je riešené super, nakoľko nástroj bol maximálne ukotvený kvôli zabráneniu pohybu nástroja v púzdre, ale pritom v prostredí, ktoré svojím polstrovaním a použitou kožou bránilo mechanickému poškodeniu, či len estetiky laku, alebo jeho konštrukcie. Púzdro sa vyznačuje vynikajúcou termoizolačnou schopnosťou v chladných mesiacoch, čo sa o karbónovom púzdre nedá ani zďaleka povedať.

Resumé: Na základe získaných viac ako pozitívnych skúseností s púzdrom zn.NEGRI ARGENTINA počas testovania mu dávame známku 9.5 z 10. Je to vynikajúci produkt, ktorý určite ocení každý huslista hladajúci špičkovú, ale zároveň elegantnú ochranu svojho vynikajúceho nástroja na mnoho rokov.